Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Yüz bölgesinde genellikle sıkça karşılaşılan ve hemen hemen her insanda bulunan siyah noktalar için temizleme yöntemi günümüzde birçok çeşitte vardır. Siyah nokta kişinin yüzünde ilk bakışta pek anlaşılmasa da kötü bir görünüm vermektedir. Siyah nokta temizleme adına birçok maske ve solüsyon vardır. Bunun yanında burun bandı gibi bantlar da alternatif siyah nokta temizleme araçlarındandır.

Yulaf unu maskesi siyah nokta temizleme adına birebir kullanılan maskelerdendir.  Yulaf unu maskesini 2 günde bir yüzünüze uygulayabilirsiniz. Her uygulama sırasında 10 – 15 dakika arasında yüzünüzde kalması yeterli olacaktır.  Uzun vadede işe yarayan bu maskenin sonuçlarını kendi gözünüzle görebilirsiniz.

Bal maskesi siyah noktalar için alternatif temizleme yöntemlerindendir. Bal maskesini yüzümüze uygulamak sadece siyah noktalar için değil bunun yanında birçok cilt sorunu için de iyi bir tedavi yöntemi olacaktır. 2 – 3 çorba kaşığı kadar balı yüzümüze yayarak uygulamak yeterli bir seviyedir. Uzun vadede gözle görülen değişimi yaşayabilirsiniz.

Siyah Nokta Kremi

Siyah nokta kremi kullanmak cildiniz için sağlıklı olabilir. Fakat her krem kullanılmamalıdır. Krem markası ve kremin içindeki maddeler oldukça önemlidir. Cildinize alerji geliştirmeyen kremler kullanmanız önemlidir. Aksi takdirde çok daha kötü bir cilde sahip olabilirsiniz. Siyah nokta için birçok krem bulunmaktadır. İçerisinde vitamin içeren kremler çok daha sağlıklı denilebilir. Fakat normal kremler de oldukça yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?